Marek Wzorek

Marek Wzorek

Bio

Marek Wzorek – założyciel i CEO ecoCoach, ekspert od turkusowych organizacji, executive, teal i biznes coach, mentor i trener, wykładowca. Mówi: „Jeden zaangażowany pracownik potrafi zastąpić czterdziestu słabo zaangażowanych”.

Pomaga firmom zwiększać zaangażowanie, innowacyjność, rozwijać przywództwo i transformować organizacje do elastycznych i nowoczesnych struktur organizacyjnych.

Posiada duże doświadczenie w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji. Zwolennik i propagator turkusowych organizacji. Po dziesięciu latach rozwijania firmy igus w Polsce, od 8 do 100 osób, jako turkusowej, odszedł z funkcji prezesa, po to żeby dzielić się swoim doświadczeniem biznesowym, uczyć przedsiębiorczości, coachingu, turkusowego stylu zarządzania. Turkusowy styl zarządzania to m.in.: rozwój zaangażowania, przedsiębiorczości, kreatywności. W firmie igus współtworzył innowacyjny system organizacyjny – Układ Solarny. Ta sprawdzona w skali globalnej, orbitująca wokół klienta, na wzór Układu Słonecznego, struktura organizacyjna firmy to najlepsza alternatywna dla hierarchicznej piramidy. Układ Solarny i inne elastyczne struktury organizacyjne rozwija dalej w ecoCoach. Wspiera firmy w procesie zmiany kultury organizacyjnej, rozwoju przedsiębiorczości i przywództwa. Sprawia że nowi pracownicy tłumnie aplikują do organizacji.

Firmy dzięki współpracy z ecoCoach zwiększają innowacyjność, elastyczność działania i zyski. Pracownicy stają się bardziej zaangażowani, kreatywni i przedsiębiorczy a szefowie uwolnieni od „papierkowej roboty”, konfliktów i wielu zmartwień.

Marek mówi: „Najtrwalszą innowacją jest innowacja w kulturę organizacyjną”. Zna to dobrze ze swojej praktyki.

Łączy wschód z zachodem, ludzi z firmami oraz firmy z ludźmi.