Leszek Tarnawski

Leszek Tarnawski

Bio

Od ukończenia studiów architektonicznych na Wydziale Architektury PG (2004r), przez kilkanaście lat pracował jako architekt i prowadził projekty budynków użyteczności publicznej, infrastruktury kolejowej i terminali lotniczych w trójmiejskich pracowniach architektonicznych oraz w Dublinie i Barcelonie.

Później w ramach własnej działalności tworzył projekty architektoniczne budynków wielo i jednorodzinnych, a także projekty wnętrz. Równocześnie rozwijał swoje zainteresowania z dziedziny grafiki 3D. Przez ponad 10 lat pracował przy projektach 3D (wizualizacje, grafika marketingowa), a także przy marketingowych i fabularnych animacjach 3D i tworzeniu efektów specjalnych. W trakcie kariery uczestniczył również w projektach badawczych z zakresu grafiki 3D współpracując m.in z UW.

Ponad 7 lat temu zainteresowany technologiami AR/VR stworzył startup technologiczny i oprogramowanie korzystające z technologii rozszerzonej rzeczywistości dla branży meblowej. Od tego czasu tworzył i prowadził liczne projekty z dziedzin AR/VR, m.in symulatory VR maszyn portowych i offshore. W 2021 powołał i stanął na czele firmy technolologicznej Flint Systems specjalizującej się w tego typu symulatorach.