Jan Fedorowicz

Jan Krzysztof Fedorowicz

Bio

Trener w biznesie, mentor, doradca, konsultant i audytor inwentaryzacji i procesów zarządzania majątkiem oraz ochrony danych osobowych i danych przedsiębiorstwa.

Posiada prawie 40-letnie zróżnicowane doświadczenie zawodowe w przedsiębiorstwach. Wieloletni kierownik i koordynator projektów budowlanych. Założyciel i prezes przedsiębiorstw zajmujących się rachunkowością i kompleksowymi projektami zarządzania majątkiem i inwentaryzacjami. Od 1993 roku jako założyciel i prezes firmy inwentaryzacyjnej współpracował z największymi przedsiębiorstwami z Polski i zagranicy. Przeprowadził kilkadziesiąt tysięcy projektów inwentaryzacyjnych. Od 25 lat zajmujący się zagadnieniami zarządzania majątkiem i inwentaryzacji w jednostkach budżetowych, bankach, hotelach i przedsiębiorstwach przemysłowych. Wchodzi w skład Zespołu EXIFY.

Doradca dla przedsiębiorstw w zakresie organizacji i obniżenia kosztów zarządzania majątkiem rzeczowym. Audytor procesów inwentaryzacji i organizacji pracy z naciskiem na zmniejszenie pracochłonności i zwiększeniem jakości produkcji i pracy.

Przeprowadził pierwszy w Europie proces przygotowania do certyfikacji jakości (ISO 9001) dla usług inwentaryzacyjnych. Twórca metodyki Inwentaryzacja 4.0™ w której zarządzanie majątkiem jest elementem kierowania przedsiębiorstwem, ochrony środowiska, podnoszeniem świadomości pracowników oraz ciągłego zwiększania kompetencji. Twórca metodyki Wdrożenia 4.0™ łączącej wdrożenia techniczne programów do zarządzania majątkiem, merytoryczne i rozwojowe.

Założyciel Fundacji KeroDefa zajmującej się upowszechnianiem wiedzy i propagowaniem nowych i przyjaznych dla ludzi metodyk szkolenia o RODO, zarządzaniu majątkiem, utrzymaniu ruchu i właściwym pojmowaniem ochrony danych przedsiębiorstwa i danych osobowych oraz nieosobowych.

Absolwent kierunku budowlanego i rachunkowości, absolwent Pierwszego Studium Trenerów i Inkubatora HRD BP.

Posiada certyfikat i uprawnienia Min. Finansów w rachunkowości, uprawnienia konstruktorsko-projektowe, certyfikat Trenera Standardu HRD BP, certyfikat Business Trainer, Training Design Specjalist, Neuromarketing w biznesie, Master Practitioner in the Art of Pure Mind Coaching, Coach Kryzysowy w Biznesie, Trener Rozwoju Osobistego, Ekspert Polskiego Centrum Edukacji. Członek Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, członek Polish Society for Training and Development, członek zarządu Polish Asset Management and Maintenance Society, członek stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, członek Konsorcjum Polskich Biur Rachunkowych.

W wieloletniej pracy przeprowadził kilka tysięcy godzin szkoleń i mentoringu.

Obszary szkoleniowe i doradcze:

  • Zarządzanie majątkiem – teoria i praktyka, świadomość oraz odpowiedzialność pracowników
    i kierownictwa, wpływ na wynik finansowy, usprawnianie zarządzania.
  • Inwentaryzacja jako źródło obniżenia kosztów zarządzania i narzędzie dla zarządów Inwentaryzacja
    4.0.
  • Inwentaryzacja – warsztaty szkoleniowe o przygotowaniu, realizacji, zakończeniu, rozliczeniu
    inwentaryzacji.
  • Określanie potrzeb i planów szkoleniowych z uwzględnieniem potrzeb uczestników